Anasayfa
Beni Hatırla
Açıklama
Bilgi
Albüm
Çello calmayi, dinlemeyi, calanlari izlemeyi ya da sadece çellonun guzelligine bakmayi, fotolarını çekmeyi sevenler!:))
Yorumları (4)
Mete 21:10 23.01.2009

Herkese selamlar.. Ben çelloya başlamak istiyorum, ama çok mu geç kaldım bilemiyorum.. Ankara'da iyi bir kurs var mı? Varsa ne kadardır, haftada kaç saattir, çalabilmek için gerekli bişeyler var mı (örneğin müzik kulağı falan) bende var mıdır yok mudur nasıl bilebilirim.. Bunun gibi sorularım olucak, yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.. iyi günler herkese..

Silinmiş 14:46 24.01.2009

odtulusun bilmen lazım aslında :P guzel sanatlarda viyolonsel dersi verilior, secmeli ders olarak. veren hoca prof. engin sansa, turkiyenin en ii cellistlerinden biri, derse baslamadan once secmeler oluor. secmelerde zor bisey yok merak etme, ritm tutuor musun falan ona bakiorlar.

disardan bi hocadan ders almaya kalkarsan pahalı olabılır. cunku hem cello hem de dersleri oldukca pahalıdır. gerci okuldan cok daha kısa surede ılerlersın hem de daha cok ılgılenırler, sonucta para oduorsun :P , ders saati 50-100 lira arası degısır. haftada bi saat asla yetmez cello icin. ayrıca gıttıgın kursta cello olmalı kı hergun gıdıp calısabılesın, sureklı calısman gerekıor.

diyelim ki kursta cello yok - guzel sanatlarda var merak etme ama 4 tane, ozellıkle ogleden sonra ders alan cok ogrencı var, bazen bulamayabılırsın gercı - iste ozaman bi cello alman gerekebilir, cello fiyatları da 300den baslar. ama bunlar genelde konturplaktır, ise yaramaz, sole elle tutulur bisey de 500-600den baslar. kendim de yakın zamanda cello aldıgım ıcın fıyat-marka arastırması cok yapmıstır, zamanı gelınce yardımcı olurum yine.

cello icin hicbi zaman gec olacagını sanmıorum:) zordur, emek ister, sabır ister, aylarca anlamsız sesler cıkartabılırsın, bıkmaman gerekıor :)

Tugba ve Tugce de cello konusunda cok ilgililer, onlar da calıor, arkadas listemden onlara da ulasabılırsın. umarım yardımcı olmusumdur :)

Silinmiş 21:54 30.01.2012

Hacettepe de okuyarak Odtü den ders alabiliyor muyum?

Silinmiş 17:17 01.02.2012

Hayir maalesef. Muzik ve Guzel Sanatlar Bolumunden dersler kredili veriliyor, buyuzden ogrenci olmak gerekior :/