Anasayfa
Beni Hatırla
2
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Bir Devlet midir?
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » Son Sayfa
Bu mesajı
1 kişi beğendi
30.01.2010 01:01 AM

Sosyal Devlet

Sosyal devlet, hukuk devletinin ileri aşamasıdır. Ancak, Anayasanın 2. maddesindeki sıralama izlendiği için, önce sosyal devlet kavramı incelenecektir. Çok kısa tanımıyla sosyal devlet, toplumdaki güçsüzleri güçlüler karşısında koruyarak gerçek eşitliği, yani sosyal adaleti ve toplumsal dengeyi sağlamakla yükümlü devlettir.

Sosyal devletin, hukuk devletinin ileri aşaması olması şu anlama gelmektedir: Hukuk devleti, bireylerin özgürlüğünü amaç edinen bir devlet sistemi olarak kabul edilir. Sosyal devlet ise, ekonomik, sosyal fiziksel yönden güçsüz oldukları için hak ve hürriyetleri kullanamayacak durumda olanların, özgürlüklerden yararlanmalarını, insan onuruna yakışır düzeyde yaşamalarını sağlamakdır

copypaste

mitoloji info

Bu mesajı
1 kişi beğendi
30.01.2010 01:04 AM

senin yaptığın tanımlara göre ve ülkemizdeki bazı durumlara baktığımızda kesinlikle bi sosyallik yoktur... parayı verenin düdüğü çaldığı, ülkedeki gelişmişliğin aynı şehir içinde bile doğudan batıya doğru olduğu, doğunun unutulduğu bir ülkede sosyal bir eşitlikten bahsedilemez...

30.01.2010 01:06 AM

Başlığı açma nedeni

dönem başı ek kontenjanların acıklandıgı zaman şahit oldugum bir olay

ek kontenjandan ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Fizik bölümü 2. öğretimini kazanan bir kişinin öğrenci işleriyle arasında gecen diyalog

harcı yatıramayacagı taksit vb. imkanının olup olmadıgı bi çözüm yolu olup olmadıgı veya bi yetkiliyle görüşüp görüşemeyecegini sordugunda aldıgı cevaplar ve kapanan kapılar nedeniyle okumaya hak kazandıgı bölümü ekonomk nedenlerden dolayı kaydını yapamadan memleketine dönmesi ..........

30.01.2010 01:08 AM
Candaş
Celal Bayar Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği

Bilmem öyle midir?

Öyle diyorlar.

Ama ben pek göremedim.

30.01.2010 01:10 AM

baaşlığı açma nedenini anladık da türkiyede ne hukukun ne sosyalliğin ne de laikliğin olmadığını gayet hepimiz biliyoruz.. ha bilmeyen cahiller hala daha varsa gelsin buyursun beyinlerine sokalım bir şekilde  türkiyede maddi imkansızlığından dolayı bırak üniversiteyi ilkokulu okuyamayanlar var biliyorsunuz ki.. daha söylenecek bir şey var mı ki..

30.01.2010 01:11 AM
Özlem
Yakın Doğu Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler

:( Çok üzüldüm arkadaşa. Türkiye'ye gelince değildir. Dünyanın her yerinde paranın açamayacağı kapı yoktur ama .

30.01.2010 01:11 AM

hatırlatmaktı amaç

30.01.2010 01:13 AM

sosyallik demişken

şurda online üniversite öğrencilerinin sayısını bilmekte fena bi yarar görüyorum ben.

30.01.2010 01:13 AM
Nizam
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği

evet.

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
30.01.2010 01:16 AM
Yunus demiş ki:

sosyallik demişken

şurda online üniversite öğrencilerinin sayısını bilmekte fena bi yarar görüyorum ben.

bazıları sosyal sever yunus

İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » Son Sayfa