Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > KONU DIŞI > Ayağımı yerden kessin
14.02.2018 09:57 AM
Hamza
Pamukkale Üniversitesi | Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
Arkadaşlar günaydın. 

Malum yaz yaklaşıyor ve bu yılki motosiklet satınalma sezonumu başlatma kararı aldım.

Arabamı satıp bir motor ve ailemin de işlerini görecek bi araba alayım diyorum. Deneyim konusunda sıkıntı yok tren ve helikopter hariç tüm araçları kullanabilirim. 

Motosiklet ve araba için toplam bütçe 65k. Bu ikili için önerileriniz nedir?
Bu mesajı
8 kişi beğendi
14.02.2018 10:00 AM
Turan Cenk
Balıkesir Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Arabayi 4 tekerli al motoruda 2 tekerli kanka benim onerim bukadar. 
14.02.2018 10:02 AM
Hamza
Turan Cenk demiş ki:
Arabayi 4 tekerli al motoruda 2 tekerli kanka benim onerim bukadar. 
İşte bu arkadaş makine mühendisi olacak. Teşekkür ederim adamım
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
14.02.2018 10:05 AM
40K civarı 1.4 dizel Toyota bak. Az yakar. İş görür.
25 K civarı da bi honda bulursun 600 lük
14.02.2018 10:16 AM
boşver arabayı çak bi forty-eight
14.02.2018 10:17 AM
Hamza
Fatih Vural demiş ki:
40K civarı 1.4 dizel Toyota bak. Az yakar. İş görür.
25 K civarı da bi honda bulursun 600 lük
Ben de öyle düşünmüştüm hocam. Hata ikisinden de 2-3 kırpıp bi de oyun bilgisayarı mı alsam. Bir de şimdi kullandığım araba çok iyi ama kullanım amacına göre fazla geliyor elden çıkartmak istiyorum. 
Son Düzenleme: Hamza Parlak @ 14.02.2018 10:18
14.02.2018 10:21 AM
Hamza
Serkan demiş ki:
boşver arabayı çak bi forty-eight
Tek olsam hiç sıkıntı değil de şimdi memlekete gidip geliyorum bişeyler getir götür Kazım oluyor. Bir de bizimkiler prensip olarak araba barındırmıyor arada kardeşimin yanına giderlerken arabayı alıyorlar benden. Bi dört teker olması şart. Megane 1 falan mı alsam diyorum. 
14.02.2018 10:23 AM
Turan Cenk
Balıkesir Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Hamza demiş ki:
İşte bu arkadaş makine mühendisi olacak. Teşekkür ederim adamım
Olacak degil kanka olmus de bari. Mezun olali cok oldu
14.02.2018 10:31 AM
Hamza demiş ki:
Ben de öyle düşünmüştüm hocam. Hata ikisinden de 2-3 kırpıp bi de oyun bilgisayarı mı alsam. Bir de şimdi kullandığım araba çok iyi ama kullanım amacına göre fazla geliyor elden çıkartmak istiyorum. 
O zaman biraz daha düşersek megan 2 dizel al. Ortalama 23-24 kuruş yakıyor. Bagajı da çok geniş. Aileye uygun. Yol tutuşu da güzel. Fakat içeriye ses alıyor. Özellikle 3 bin devire yaklaşınca.

Motor için honda cbr 600 rr bak. Arkadaşımda vardı. Çok güzel bence. Abartmaya gerek yok motoru. Yeterli olur o. Bilgisayar için ise ben ikinci el almıştım. Monster Abra A5. 3400 tl ye. Şimdi belki daha uygundur. Monster öneririm
Son Düzenleme: Fatih Vural Yılmaz @ 14.02.2018 10:31
14.02.2018 10:36 AM
Hamza
Fatih Vural demiş ki:
O zaman biraz daha düşersek megan 2 dizel al. Ortalama 23-24 kuruş yakıyor. Bagajı da çok geniş. Aileye uygun. Yol tutuşu da güzel. Fakat içeriye ses alıyor. Özellikle 3 bin devire yaklaşınca.

Motor için honda cbr 600 rr bak. Arkadaşımda vardı. Çok güzel bence. Abartmaya gerek yok motoru. Yeterli olur o. Bilgisayar için ise ben ikinci el almıştım. Monster Abra A5. 3400 tl ye. Şimdi belki daha uygundur. Monster öneririm
Şehiriçinde supersport denemedim ama sürekli kullanımda yorar diye öngördüm. Yamaha xj6 ya da mt-07 düşünüyorum.