Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Hukukçulara Bir Soru
08.12.2017 00:48 AM
Taner
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Dizi filmlere çok konu olan hapis yatıp sonra suçsuz bulunma hakkında bir soru
Örnek vaka: diyelim ki cinayet zanlısı olarak goz altina alindi birisi. Çevresel kanıtlar zanli olarak onu işaret ettiğinden tutuklandı. Mahkemede olay zamanı orada olmadığını da kanitlayamadigindan cezasını kesti. 7 yıl hapis diyelim cezaya. Bu eleman temyize de gitsin aynı karar verilsin. Hapiste 5 yıl yattıktan sonra baska bir soruşturmada cinayeti başkasının işlediği kesin olarak ortaya çıksın.

Soru 1: bu elemanın durumu ne olur?

Soru 2: eleman beraat ettikten sonra yok yere yattığı 5 yılın hesabını kime sorar? Hakim , savcı, soruşturmayı yürüten polis kişisel olarak mı sorumludur yoksa kurum olarak mı

Sadece türkiye olarak düşünmeyin cevaplarken gerçekten merak ediyorum senaryolar ne derece gerçekçi
08.12.2017 00:49 AM
Hasan
Gazi Üniversitesi | Metal Öğretmenliği
Oyy çok uzun :/
08.12.2017 00:51 AM
Erhan
Bilkent Üniversitesi | Bankacılık ve Finans
bunun örnekleri çok var... google çıkar.. ABD de sağlam tazminat veriyorlar bizde pardon diyorlar ki filmi filan çekiliyor sonra sinan çetin tarafından o adamı da hiç sevmem ki en büyük başarısı bence çiçek abbası çekmesiydi
Hasan
Neyse okudum, devlete maddi-manevi tazminat davası..
Amerikada tazminat veriyor devlet yüklü miktarda, turkiyede rte ozur diliyor, feto yaptı diyor.
Haberlerde benim gordugum bu.
08.12.2017 00:52 AM
Burcu
Akdeniz Üniversitesi | Fen Bilgisi Öğretmenliği
@2 de tam evli mutlu çocuklu maşallah
08.12.2017 00:52 AM
Erhan
Bilkent Üniversitesi | Bankacılık ve Finans
bide sanırım polise hakime vs kişisel dava açamazsın bu tür konularda iç işleri bakanlığına sen davayı açıyorsun.. sonra varsa suçları bakanlık cezalandırıyor kıdem tenzili vsvs artık neyse

yarın tam ayrıntılı yazarım amcam ağırceza da hakim neymiş bu olayın aslı astarı vsvs
Son Düzenleme: Erhan Çinar @ 08.12.2017 00:54
08.12.2017 00:53 AM
Tolga
Bilkent Üniversitesi | Turizm ve Otel İşletmeciliği
burcu ıyı kocalara denk gelesın 
08.12.2017 00:54 AM
Hasan
Burcu demiş ki:
@2 de tam evli mutlu çocuklu maşallah
Sağol kardeş,darısı sana inşallah
08.12.2017 00:55 AM