Anasayfa
Beni Hatırla
-1
puan
FORUMLAR > DİĞER > -hiç umut yok./ her zaman umut vardır.
İlk Sayfa « 1 2 3 4 5 6 7 » Son Sayfa
18.11.2017 14:14 PM
Hilmi
Gazi Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Mehmet demiş ki:
Masturbasyonu herkes yapar ve asagilar nedense. Bence masturbasyonda da gecici zevklerde de sorun yok, aptallik degil.
konumuz umut, mastürbasyon değil
18.11.2017 14:18 PM
Hilmi demiş ki:
konumuz umut, mastürbasyon değil
Sen getirdin konuyu masturbasyona
Insanlarin anlik veya gecici zevkler almasini aptalliga getiriyorsun sonuc olarak, bence haksizlik ediyorsun. Ya da etmiyorsan bile bazen biraz aptallik etmekte zarar yok, her zaman zeka fiskirtmamizin beklenmesi yine haksizlik olurdu.
18.11.2017 14:29 PM
Hilmi
Gazi Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Mehmet demiş ki:
Sen getirdin konuyu masturbasyona
Insanlarin anlik veya gecici zevkler almasini aptalliga getiriyorsun sonuc olarak, bence haksizlik ediyorsun. Ya da etmiyorsan bile bazen biraz aptallik etmekte zarar yok, her zaman zeka fiskirtmamizin beklenmesi yine haksizlik olurdu.
duygular insanı aptallaştırır, bunun sonucu olarakta umut, hayal vb. şeylerle kendini tatmin etmeye çalışır. olayın özeti bu
18.11.2017 15:53 PM
Süleyman
Erciyes Üniversitesi | Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik
canin cok sikiliyo bazen demi senin
18.11.2017 16:17 PM
Geçmiş için yok da gelecek için var mı bilmem 
18.11.2017 18:06 PM
Umut fakirin ekmegi
Diyorum ve gidiyorum
18.11.2017 18:15 PM
Çağdaş
Kırıkkale Üniversitesi | İnşaat Teknolojisi
Umudumu kaybettim
18.11.2017 18:54 PM
Gizem
Akdeniz Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Pandoranın kutusunda ama sen bilirsin
18.11.2017 19:44 PM
Umut hep vardır ama inanç her zaman değil
18.11.2017 20:32 PM
Ömer
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Sen kimseye kulak asmadan, rüzgara karşı uçabiliyor musun ona bak.

Yerine kimseleri koyamayacağını sanıp, belki de aldandığın kişiler olacak hayatında. Ve sen uslanmadan acı çekmeye devam edeceksin… İşte o zaman anlayacaksın yaşadığın şeyin aşk olduğunu.

Sahiplenmeden seveceksin… Unutma ki, sen bile sana ait değilsin. Bakmayacaksın da öyle rengine, cinsine… Gözleri mesela… Yetecek onu deli gibi sevmene…

Yolda yürürken kızmayacaksın mesela ona baktıklarında… Hem zaten dert de etme… Bulduğu müddetçe o sende aradığını, devam da edecek yanında kalmaya… Merak edeceksin ama vermeyeceksin kendini ele… En çok da kendine.

Hatırla bak… ‘İyi ki nefes alıyorum’ dediğin zamanlar, sevildiğini bildiğin o anlardan ibaret. ‘Zaman dursa şu an’ dediğin anlar da hep tekrar özlem duyma korkusundan.

En güzel anında bile terk etse seni, karışmayacak kafan çok fazla. Çabuk toparlanacaksın. Olmuyorsa da… Acı çekmenin bile derinlerde bir yerde sana haz verdiğini kabul edeceksin. Onu yaşamayı bilecek; yaşarken yazacak çizeceksin belki de…

Kötü bitiyorsa bir gece, ertesi sabah uyanmak için bir nedenin olacak… Bulamıyorsan da, zorlamayacaksın daha fazla. Son demeyeceksin belki ama bitmesinin yeni bir kapı açacağını hatırlayacaksın. Var herkesin bir alıcısı da, sen ne satıyorsun ona karar ver.

Aşağılanma pahasına, bileceksin eskileri yok etmeyi. Ancak denk gelir de bir gün… Mutluluğu, senin mutluluğundan daha önemli olacak kişiyi bulacak olursan… Kaçırma sakın. O’dur işte senin hayat arkadaşın.


Seni ‘nasıl olsa cepte’ görenler de olacak. Unutma, sen istedin zamanında o cebe girmeyi. Becereceksin şimdi girdiğin gibi de çıkmayı.

Uğruna emek verdiğin kimse aslında seni hayal kırıklığına uğratmadı. Kabul et, sorun senin kendi hayallerinde. Sorun senin kendi zafer tanımında.

Sana ‘en kötü günümüz böyle olsun’ değil, ‘en güzel günümüz böyle olsun diyenler’ gerek. Çıkar diğerlerini hayatından. Unutma ki çok da umurunda değilsin zaten onun bunun. Sen önce kendi kendinin umurunda ol.

Anlaşıldığını hissetmek! İnsanoğlunun en çok arzuladığı şey işte bu olmalı. O zaman öyle dostlar edin ki, leb demeden sen, anlasın onlar lebleyi. Anlasınlar da, bilsinler de sana çaktırmadan hala dinlemeyi.

Yeni arkadaşlarını ‘neden’ yerine, ‘neden olmasın’ diyenlerden seç… Göreceksin bu bile tek başına yetiyor hayatı daha eğlenceli kılmaya.

Rahatsız olduğun her şey kendine bir ayna esasında… Tanı onları. Tanı da, elindeki güç başkasını değil, sadece kendini değiştirmeye yetiyor. Zorlama.

Zayıf yanlarını görür endişesiyle insanlarla yakınlaşmaktan korkma. Bırak kim neyi görecekse görsün. Dedim ya, insan kendine bile yabancı.

Gelecek için endişe duymaya devam ediyorsan, yetmemiş demek ki… Yaşadığın pişmanlıklar seni değiştirememiş. Hataların veya hayallerinle ilgili de artık senle konuşan kimse kalmadıysa, senden vazgeçtiler demektir… Ya mekan değiştireceksin, ya da kendini.

Tek bir kişi bile olsa, biri senin varlığından ötürü daha rahat nefes alsın… Kafayı her yastığa koyduğunda da, ‘yeni güne uyanabilecek miyim’ diye sor. Göreceksin, uyanıkken aldığın her nefesin değeri artıracak.

Değer vereceksin yaşadıklarına da, henüz yaşamadıkların olacak hep seni daha fazla hayata bağlayan. O yüzden yaşarken aç be gözünü kardeşim. Bak tam şu saniye mesela… Bitti işte o an bile.

Meydan oku! Ona buna değil de, kendi hayatına… Yapabileceğin halde bugün yapmıyorsan, erteledin bak yine yaşamayı… Yok işte yaşayacağın başka bir hayat. Çık dışarı, bırak kendini sokağa. Şimdi…

Uğruna ölmeyi göze alacak bir şeyin yoksa veya bulmak adına bugünden harekete geçmiyorsan, yokluğunun da pek önemi olmayacak. O yüzden dene her şeyi en az bir kez… Dikkat et bak, bugün sana en unutulmaz anları yaşatan şeyler, geçmişte yapmaktan hep en fazla korktuğun şeylerdi… O zaman korkma artık. Yeter! Ölme, yaşa…

Bir ömür yetmiyor ki kendini keşfe… Gerek de yok o yüzden filozof falan olmaya…

İnsanların kahrını çekip delireceğine, sen delir, onlar senin kahrını çeksin. Çünkü kendini bir şey sanmazsan, kaybedecek şeyin de olmuyor.

Ancak öyle bir hayat yaşa ki, bitmesin anlatacak hikayelerin… Ve yeniden dünyaya gelsen, yine ‘kendin’ olmak iste… Sevdiklerine verebileceğin en değerli hediye, sadece daha mutlu bir sen. O yüzden hayat senle oyun oynayacağına, sen onunla oyna…

Ha unutmadan! Biliyorum… Bunları okumak sana öyle çok da fayda falan sağlamayacak. İlla ki yaşanması gerekiyor çünkü. Hem zaten ben… Hiçbir şey hakkında artık eskisi kadar emin değilim ki.

O yüzden, geçeceksin bunları! Sen kimseye kulak asmadan, rüzgara karşı uçabiliyor musun ona bak.

Hadi ben kaçar…
Sen de iyi bak kendine
İlk Sayfa « 1 2 3 4 5 6 7 » Son Sayfa
hair transplant turkey