Anasayfa
Beni Hatırla
2
FORUMLAR > YARDIM KAMPANYALARI VE GÖNÜLLÜ HİZMET DUYURULARI > "3 tüp kan sizin olsun, kara toprak bizim oldu"
09.07.2017 15:38 PM
Burcu
Selçuk Üniversitesi | Fars Dili ve Edebiyatı
Zeynep demiş ki:
Öyle bir dünya yok işte. Sistem bu herkesin kendince sorunları dertleri var kendi için çok önemli olan. Gelip hakaret etmek vicdan azabı çektirmeye çalışmak anlamsız.bende mi gelip başlık açıp bunları yapsaydım yani
Zeynep kimse seni suçlamadi ki neden bu sekilde bakıyorsun. Bak şöyle bakmayı dene evet sistem bu evet her koyun kendi bacağından asılır ama burada bu sözler biraz acimasiz olur. Bak ben de kuzenimi kaybettim ama senin düşündügün gibi düşünmedim sadece acısını anlayabildim.
09.07.2017 15:39 PM
Fatma demiş ki:
Seni özel olarak suçlamış mı ben mi kaçırdım orayi bunca insan var forumda bir sen rahatsız olmuşsun farkındaysan. Vicdan azabı duyup duymamakta sana kalmış. Haa azıcık vicdan azabındanda ölmezsin merak etme.
Hiç kimseye yapmaya hakkı yok. Vicdan azabı falanda çekmiyorum suçlu olmadığım bir şey için çekmem. Tavrı rahatsız edici fikrimi belirttim.
09.07.2017 15:41 PM
Burcu demiş ki:
Zeynep kimse seni suçlamadi ki neden bu sekilde bakıyorsun. Bak şöyle bakmayı dene evet sistem bu evet her koyun kendi bacağından asılır ama burada bu sözler biraz acimasiz olur. Bak ben de kuzenimi kaybettim ama senin düşündügün gibi düşünmedim sadece acısını anlayabildim.
Evet çünkü sorumlu olmadığımız bir şey için hepimizi suçladı. Acını paylaşmak ayrı bunu insanlara yüklemek ayrı.
09.07.2017 15:42 PM
Fatma
Selçuk Üniversitesi | Gıda Mühendisliği
Zeynep demiş ki:
Hiç kimseye yapmaya hakkı yok. Vicdan azabı falanda çekmiyorum suçlu olmadığım bir şey için çekmem. Tavrı rahatsız edici fikrimi belirttim.
Tamam zeynep tamam haklısın. Bende kime ne anlatıyorsam
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
09.07.2017 15:43 PM
Fatma
Selçuk Üniversitesi | Gıda Mühendisliği
Zeynep herşeye muhalefet kılıştaroğlu gibisin valla neyse az işe yaradın başlık up oldu
Bu mesajı
1 kişi beğendi
09.07.2017 16:11 PM
Zeynep demiş ki:
Başın sağolsun. Ama insanları bu şeklide suçlamak neden acından dolayı üslubun çok yanlış bence.
Öncelikle teşekkür ederim baş sağlığı için. Ben ilik bağışı için donör olmanın bu kadar kolay yani sadece 3 tüp kanla olabildiğini işin içine girince öğrendim.  Ve ilik bekleyen 1167 hasta için insanlara çok geç olmadan anlatmaya çalışıyorum. Yarın için kimsenin garantisi Yok... senin, senin yakınının ve bir başka canın ihtiyacı olabilir. Ve ben bunu bu şekilde öğrendiğim için kendimden çook utanıyorum neden daha önce dikkat etmedim diye. Maalesef millet olarak başımıza gelmeden anlamıyoruz. Evet ettafımdakilere gerek sosyal medya gerekse normal yolla anlatmaya çalışıyorum kampanyalar yapıyorum.  100kişi evet gelicem dediyse  2si geliyor donör oluyor ve geri kalan 98 kişinin bahanesi var. 78milyondan sadece 180bin donör varsa kusura bakma da bunun adın duyarsızlıktan başka bir şey değil. Ve ben de uygun ilik bulamadıysam o 100kişiden 98 kişi yüzünden bulamadım... ve bunu da insanlık ayıbı olarak görüyorum sen ne olarak görürsün onu bilemem ama tahminlerime göre zaten zihniyetin ;  kan senin damar senin...
09.07.2017 17:05 PM
Özlem
Hitit Üniversitesi | Kimya Mühendisliği
Kan da veriyorum.ilik için örnek de verdim.dalak ciğer falan bölünse onlardan da verebilirim dedim hatta. Şans bu inş biri ile uyumlu çıkar da veririz bizde ilik.bekliyoruz sadece. Allah sabır versin size de
09.07.2017 21:07 PM
Allah sabır versin