Anasayfa
Beni Hatırla
-1
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
21.09.2015 22:36 PM
Varlığı kökeni krem peynir
Bu mesajı
1 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
21.09.2015 23:41 PM
Ömer Faruk
Yıldız Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Emre demiş ki:
Tamamını okudum.
Okurken de keyif aldım. Düşüncemiz birebir örtüşmese de. Güzel konu.
Sıradan bir \"inanan insan vs. ateist\" olmamış. Sonuç oraya bağlanmış gibi bir nevi.

\"Bu yazıda buna mı dikkat ettin?\" dememi istemem ama; \"Bilimadamı\" değil, \"Biliminsanı\" olmalı
16.08.2016 22:43 PM
Taner
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Karsiim trmele koydugun karsitlik iliskisi de kimilerine gore hatali mantik. Bati akil tasarimin tuzaklarindan biri.
Ki ben de bu goruse katilanlardanim
16.08.2016 22:59 PM
Kafalar nelere basıyo. Hey maşşallah
Bu mesajı
2 kişi beğendi
16.08.2016 22:59 PM
Barış Can
Yakın Doğu Üniversitesi | Gıda Mühendisliği
Elif'in kısırlaştırılıp doğaya geri bırakılması lazım,
bu kafa yapısındaki öğretmenler ürememeli..
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
12.07.2018 17:24 PM
Dilsel ifadelerle limitlenmiş, insan merkezli ortaya konmuş -aslında geçerli olmayan- bir sorun.
İnsan önce varlık diye bir kavram üretiyor, sonra kendi ürettiği bu tanıma bir başlangıç atfedip kökenini sorguluyor. İnsanın hakikaten psikiyatrik sorunları var. Ama ben insanı bir nesne olarak değerlendiriyorum ki yapılması gereken de bu.

Varlık denilenin tanımı veya algılanışı değişmezlik ve sabitlik içeriyor. Ama ortada böyle bir sabitlik yok, yani varlık diye bir şey yok.
Örneğin ağaç diye bir varlık yok. Ağaçlık, insanın sabitleme dilinden doğan matematiksel bir ifade.

Var-lık diye bir şey yoksa ne var o halde? Var-oluşlar var. Ağaç diye tanımladığımız şey varoluş halinde, varlık diye tanımladığımız şeyler varoluş halinde. Tanımladığımız tüm dilsel/matematiksel ifadeler oluş halinde. Ama insan bu oluşları varlıklaştırıyor.

Kafam güzelken bu başlığı buldum.
24.08.2018 15:41 PM
Mustafa
Gazi Üniversitesi | Halkla İlişkiler ve Tanıtım
okuyan kaç kişi var yukarıyı
14.09.2018 19:41 PM
Büşra
Mustafa Kemal Üniversitesi | Sınıf Öğretmenliği
Elif Sibel demiş ki:
Bukadar yazıyı yazcak kadar işsiz ve bunun okunacagi ümidine kapilacak kadar çaresiz
yazıyı tümden okumadan önce en son cümlesine bakayım, dedim. "Alıntı" yazıyordu... yani yazıyı yazan arkadaş değil ve ben baştan sona da okudum.
hair transplant turkey