Anasayfa
Beni Hatırla
187
FORUMLAR > HOCAM.COM'DAN > Hocam.com moderatör eleştiri ve şikayet başlığı
Bu mesajı
2 kişi beğendi
15.11.2017 10:41 AM
Kerem
Dumlupınar Üniversitesi | Seramik Mühendisliği
Merve demiş ki:
Demek öneriyi pek mantıklı bulmamisim akıl küpü.
ekşisözlük de bile kişilerin belirli mesaj atma sınırı bulunuyor.

sizin benim mesajımı alıntılama yaptıktan sonra dönen boş muhabbet ve mesajları görüyorsunuz değil mi?

demek istediğim tam da buydu...

daha nesi mantıksız geliyor?

insanlar boş muhabbet çeviriyor,adam gibi yazılıp giden herşey hiç olup gidiyor.günlük 5-10 mesaj hakkı olsa herkesin,insanlar yazacaklarını biraz tartar...

bir de herkes mümkünse başlık açamasın.belli bir mesaj seviyesine ulaşmış veya mesajları beğenilen kişiler başlık açabilsin.buna da bir çözüm bulunursa sevinirim...
Son Düzenleme: Kerem Gümüş @ 15.11.2017 10:43
15.11.2017 11:41 AM
Merve
Sakarya Üniversitesi | Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Kerem demiş ki:
ekşisözlük de bile kişilerin belirli mesaj atma sınırı bulunuyor.

sizin benim mesajımı alıntılama yaptıktan sonra dönen boş muhabbet ve mesajları görüyorsunuz değil mi?

demek istediğim tam da buydu...

daha nesi mantıksız geliyor?

insanlar boş muhabbet çeviriyor,adam gibi yazılıp giden herşey hiç olup gidiyor.günlük 5-10 mesaj hakkı olsa herkesin,insanlar yazacaklarını biraz tartar...

bir de herkes mümkünse başlık açamasın.belli bir mesaj seviyesine ulaşmış veya mesajları beğenilen kişiler başlık açabilsin.buna da bir çözüm bulunursa sevinirim...
Buradaki insanların çoğunun amacı geyik yapmak. Boş muhabbet döndürmek , laf sokmak , hakaret etmek vs. Bunları engellemek imkansız . Bazı tipler var 1 ay ban yiyiyor mesela ömer akşit arkadaşımız gibi sonra bani açılır açılmaz yine saçma sapan forumlar açıyor yine ban alıyor. Yani cezalar da çözüm değil. Sizin dediğiniz kısıtlamalar olsa yine hiçbir fayda olacağını düşünmüyorum. Benim elimde olan bir durum değil zaten yönetim isterse uygulamaya sokabilir
15.11.2017 11:48 AM
Ömer Faruk
Yıldız Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Merve demiş ki:
Demek öneriyi pek mantıklı bulmamisim akıl küpü.
Sana mı düştü mantıklı bulup bulmamak? hayırdır hocamı satın aldın da haberimiz mi yok?
Son Düzenleme: Ömer Faruk Durusoy @ 15.11.2017 11:48
Bu mesajı
2 kişi beğendi
15.11.2017 12:02 PM
Kerem
Dumlupınar Üniversitesi | Seramik Mühendisliği
Merve demiş ki:
Buradaki insanların çoğunun amacı geyik yapmak. Boş muhabbet döndürmek , laf sokmak , hakaret etmek vs. Bunları engellemek imkansız . Bazı tipler var 1 ay ban yiyiyor mesela ömer akşit arkadaşımız gibi sonra bani açılır açılmaz yine saçma sapan forumlar açıyor yine ban alıyor. Yani cezalar da çözüm değil. Sizin dediğiniz kısıtlamalar olsa yine hiçbir fayda olacağını düşünmüyorum. Benim elimde olan bir durum değil zaten yönetim isterse uygulamaya sokabilir
ben gayet çözüm olacağını düşünüyorum.sadece bu forumu değil başka forum ve sözlükleri de takip ediyorum.bu tip uygulamalar faydalı olur.daha önce bizzat gördüm...

ben insanlar geyik yapmasın demiyorum.belli başlıklar altında tabi ki yapılır.mesela şurda ciddi birşeyler yazıp beyin fırtanısı yapıyoruz ; nasıl birşeyler daha düzgün hale getirilir bunları tartışıyoruz.bu başlık altında geyik yapılması ne kadar faydalı?

şu rahmi temel isimli arkadaşın günde 5 post hakkı olsa burayı kirletebilir miydi? 2 mesaj üstüste yazmış.ilk yazdığı mesajı düzenleme yapıp ekleme gereği bile duymamış.

birşeyler yolunda gitmiyorsa birşeyleri değiştirmek lazım...

sağlıcakla kalın
15.11.2017 12:09 PM
Merve
Kerem demiş ki:
ben gayet çözüm olacağını düşünüyorum.sadece bu forumu değil başka forum ve sözlükleri de takip ediyorum.bu tip uygulamalar faydalı olur.daha önce bizzat gördüm...

ben insanlar geyik yapmasın demiyorum.belli başlıklar altında tabi ki yapılır.mesela şurda ciddi birşeyler yazıp beyin fırtanısı yapıyoruz ; nasıl birşeyler daha düzgün hale getirilir bunları tartışıyoruz.bu başlık altında geyik yapılması ne kadar faydalı?

şu rahmi temel isimli arkadaşın günde 5 post hakkı olsa burayı kirletebilir miydi? 2 mesaj üstüste yazmış.ilk yazdığı mesajı düzenleme yapıp ekleme gereği bile duymamış.

sağlıcakla kalın
Teşekkür ederiz ilginiz için. Iyi forumlar..
15.11.2017 12:24 PM
Gökhan Tekin
Bülent Ecevit Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri
Merhaba.

Bir moderatörün, -yapılan her ne kadar yanlış olsa da- herhangi bir üye için isim vererek ve "tip" diyerek konuşmasını doğru bulmuyorum.

Siz moderatörler "bence" herkese eşit uzaklıkta olmalı ve kimse için önyargılı olmamalısınız.

Teşekkürler.
iyi günler.
15.11.2017 12:26 PM
Merve
Gökhan Tekin demiş ki:
Merhaba.

Bir moderatörün, -yapılan her ne kadar yanlış olsa da- herhangi bir üye için isim vererek ve "tip" diyerek konuşmasını doğru bulmuyorum.

Siz moderatörler "bence" herkese eşit uzaklıkta olmalı ve kimse için önyargılı olmamalısınız.

Teşekkürler.
iyi günler.
Kendisi benim muhabbetim olan sevdiğim bir üye ona dayanarak yazdım. Tasalanmayin lütfen gokhan bey.
Iyi forumlar
Bu mesajı
2 kişi beğendi
15.11.2017 12:28 PM
Gökhan Tekin
Bülent Ecevit Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri
Merve demiş ki:
Kendisi benim muhabbetim olan sevdiğim bir üye ona dayanarak yazdım. Tasalanmayin lütfen gokhan bey.
Iyi forumlar
Yazdığım mesajda herhangi bir tasalanma yok,
aksine "şahsi" fikrim var Merve hanım.

Okuduğunuzu anlama konusunda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşündüğüm gibi, şahsi bir fikir yani.

Tekrar teşekkürler 
15.11.2017 14:08 PM
Taner
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Kerem demiş ki:

sağlıcakla kalın
Toplasan 100 tane foruma yazan anca çıkar 5 post sınırı koyduğun komada olan site tamamen ölür.

Eskiden başlık açmadan önce ısınma olayı vardı. Rakamı hatırlamıyorum belli sayıda post girilmeden acamiyordun, flooda forumda saçmalamaya yok açtığından kaldırdılar.

Özel mesaj için yapay zeka var, algoritmasini beğenmesem de bi nebze engelliyordur.

Bunun çözümü sağlam moderasyon ekibidir. Flood, anlamsız başlık vs ile ilgili bir dolu kural var. Esneme olmadan uygulansa 5 post bile atamaz çoğu üye bir günde.

Film teknoloji forumlari gibi başlık post sınırlaması uymaz buraya.
15.11.2017 20:32 PM
Özlem
Kocaeli Üniversitesi | Bilgisayar Öğretmenliği
Sahte profili nerden şikayet edebiliyoruz.