Anasayfa
Beni Hatırla
14
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Bir Türk gencinin Osmanlıya küfür etmesi
13.03.2011 19:59 PM
Burak
Ege Üniversitesi | Gıda Mühendisliği
Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.

şu kullandığı dile bak bir de öğretmen olacak bu adam =))

13.03.2011 20:03 PM
Emre
Karadeniz Teknik Üniversitesi | Elektrik-Elektronik Mühendisliği
F. Cihangir demiş ki:

Kürtle Türk'ün kardeş olduğunu söyleyip bu ülkenin amacının diğer Türkler'i korumak olmadığını söylüyorsun. Ülkenin kuruluş felsefesinden haberin yok, Sovyetler'in yıkılacağı haberini ve diğer Türkler'e yakınlaşmamız gerektiğinden bahsettiğinden mesela Mustafa Kemal'in.. Ama pardon sen hükümet yalakasıydın, Mustafa Kemal'i anlamazsın pek, okutmaz size abiler ablalar..

Ülkemde cuma namazı kılanlara sövdüğümü hatırlamıyorum.. Benim ülkemde herkes dinini özgürce yaşıyor, yasak olduğu halde elini sallasan şeyhe, şıha çarpıyor.. Etraf kuran okullarından geçilmiyor..

Ortaçağ kafasındaysam dinci olmam gerekirdi. Ortaçağda ırkçılık yoktu.. Daha çağlar arasındaki farkı tam kavrayamamışsın..

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir, orada eğlenmeğe değil Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak üzere oraya gidiyorsun.. Sen burada söylediğinde günde tek öğün yemekle bu vatanı kazanan şehitlerine hakaret ediyorsun..

dinini herkes yaşasa bugun basortusu sorunu olmazdı..komutanı savunmak ıcın sacmalaman da yeterli geldii..kısa kesıyorum o yuzdenn..tabularınızı yıktıgınız zaman ınsanlara deger verdıgınız zaman demokrasıye gercekten lafta degılde gonulden ınandıgınız zaman gelırse gorusursek kendımden ıste o zaman utanırım...herkesler duzelebılıyormus dıyee..umarım bunu yapacak gucunuz vardır..

13.03.2011 20:04 PM
Emre
Karadeniz Teknik Üniversitesi | Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Burak demiş ki:

iyi yönlerini örnek alıyormuşuz o zaman hepsinin...

adamsın sen yaa...

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
13.03.2011 20:08 PM
Emre demiş ki:

dinini herkes yaşasa bugun basortusu sorunu olmazdı..komutanı savunmak ıcın sacmalaman da yeterli geldii..kısa kesıyorum o yuzdenn..tabularınızı yıktıgınız zaman ınsanlara deger verdıgınız zaman demokrasıye gercekten lafta degılde gonulden ınandıgınız zaman gelırse gorusursek kendımden ıste o zaman utanırım...herkesler duzelebılıyormus dıyee..umarım bunu yapacak gucunuz vardır..

Demokrasinin amaç değil araç olduğunu söyleyenler bugünlerde amma demokrasi yanlısı oldular böyle..  Gözlerimizi yaşartıyorsunuz..

Başörtüsü sorun değil zaten isteyen takıyor.. İslam'a göre devletin koyduğu kurallara uymak da farzdır ve günah yazılmaz.. Yani devlet kamusal alanda takmayacaksın diyorsa takmayacaksın.. Zaten o kadar katı bir İslamcıysan içinde erkek olan bir sınıfta okuyamaz, erkeklerle muhatap olman gerekeceği için hiç bir işte çalışamazsın..

13.03.2011 20:14 PM
Burak
Emre demiş ki:

adamsın sen yaa...

zoruna mı gitti?

Bu mesajı
2 kişi beğenmedi
13.03.2011 20:17 PM
Burak
Emre demiş ki:

üniversite dinin yaşanacağı yer değildir dostum...üniversiteler kimsenin özel yaşantılarını dilediği gibi yaşayacağı yer değildir... 

13.03.2011 20:17 PM
F. Cihangir demiş ki:

Demokrasinin amaç değil araç olduğunu söyleyenler bugünlerde amma demokrasi yanlısı oldular böyle..  Gözlerimizi yaşartıyorsunuz..

Başörtüsü sorun değil zaten isteyen takıyor.. İslam'a göre devletin koyduğu kurallara uymak da farzdır ve günah yazılmaz.. Yani devlet kamusal alanda takmayacaksın diyorsa takmayacaksın.. Zaten o kadar katı bir İslamcıysan içinde erkek olan bir sınıfta okuyamaz, erkeklerle muhatap olman gerekeceği için hiç bir işte çalışamazsın..

İslam'da bir kadının kamusal alanda erkekle konusmasını günah olarak öğrettilerse sana her söylenene inanma derim sana.İslam'a göre şeriatla yönetilen bir devletin koydugu kurallara uymak farzdır bunuda engin bilgilerin arasına ekle.

13.03.2011 20:20 PM
Burak
Harun demiş ki:

İslam'da bir kadının kamusal alanda erkekle konusmasını günah olarak öğrettilerse sana her söylenene inanma derim sana.İslam'a göre şeriatla yönetilen bir devletin koydugu kurallara uymak farzdır bunuda engin bilgilerin arasına ekle.

vay osmanlı alimi ve islam bilimci harun gelmiş ahahahha

13.03.2011 20:20 PM
Harun demiş ki:

Peygamber efendimizin kadınlarla konuşurken yüzlerine bakmadığı, perde arkasından konuştuğu falan efsanedir yani?  

13.03.2011 20:22 PM

bn bi türk çoçuğunun osmanlı torunu olduğu gerçeğini nası görmezden geldiğini çok merak edıorummm ciddennn..