Anasayfa
Beni Hatırla
-1
FORUMLAR > ÇÖPLÜK > Erkeklerde Cinsel Potansiyel Nasıl Geliştirilir?
Bu mesajı
2 kişi beğenmedi
25.11.2010 10:29 AM
Gençay
Trakya Üniversitesi | Endüstriyel Elektronik

ERKEKLERDE CİNSEL POTANSİYEL NASIL GELİŞTİRİLİR?

KENDİ ORGANINIZI KEŞFEDİN

Erkekler için de ilk adım, kendi cinsel organlarını keşfetmeleridir. Bunun için seks terapisinde önerilen yöntemlerden birisi eşiyle karşılıklı mastürbasyon yapmayı öğrenmektir. Bu sayede boşalmayı denetim altına almayı da yavaş yavaş öğrenebilirsiniz. Birbirinizi uyarırken, partnerinizle karşılıklı mastürbasyon yapmayı deneyin. Cinsel organınızın nelere yanıt verip vermediğini eşinizle paylaşın. Bunun için partnerinizle yoğun bir iletişim içine girmelisiniz. Nelerden hoşlandığınızı onunla paylaşmalı ve karşılıklı yeni cinsel heyecan olguları yaratmalısınız.

KENDİNİZİ VE CİNSEL BEYNİNİZİ GELİŞTİRİN

Yukarıda kadınlar için sıralanmış olan ve cinsel beynin geliştirilmesinde önerilen tüm yöntemler sizin için de geçerlidir. Karşılıklı konuşmak, mastürbasyon yaparak cinsel tepkilerinizi öğrenmek, yeni cinsel haz nesneleri geliştirmek, fantezi kurmak ve bunları eşinizle paylaşmak sizin eşinizle kurduğunuz cinselliğin kalitesini ve alınan hazzı  kat ve kat arttıracaktır.

GÜÇLÜ PELVİS KASLARINA VE PC KASINA İHTİYACINIZ VAR

Pelvis ve kalça kaslarını güçlendirmek için en iyi yöntemlerden birisi yoga veya aletli jimnastik yapmaktır. PC-kaslarınızı nasıl geliştireceğiniz bu kitaptaki Kegel egzersizleriyle izah edilmektedir. Kegel egzersizlerini düzenli uygularsanız, 2-4 ay içinde hem ereksiyonu, hem de boşalmayı denetim altına altına almaya başlayabilirsiniz. PC-kaslarının eğitimi, sizin ereksiyon problemlerinizi de çözecektir. Uzun süre ereksiyonda kalmak için güçlü PC-kaslarına ve PC-kaslarının ayırdında olmaya ihtiyacınız vardır.

BOŞALMAYI DENETİM ALTINA ALIN

Boşalmayı denetim altına alıp, Taocu sevişmeyi öğrenmek, önce ilişki sırasında boşalmaya çok yakın anlarda, kendini geri çekmekle ve tekrar koitusa başlamakla mümkün olur. Masters ve Johnsonın ünlü sıkıştırma tekniği de bu konuda yardımcı olabilir[1]. Bu tekniği eşiniz veya siz uygulayacaksınız. Boşalmaya yakın bir anda glans penisin iki tarafından sıkıştırılması boşalma refleksini durdurmaktadır. Anketler ve araştırmalar ortalama bir erkeğin 1 dakika ile 7 dakika arasında boşaldığını ortaya koymaktadır. Halbuki bu süre saatlere kadar uzatılabilir ve bu öğrenilebilir, koitusun uzatılması hem erkeğe, hem de kadına büyük haz verir.
            Boşalma (ejakülasyon) iki evreden oluşur. Önce prostat salgısı ve seminal vesiküllerdeki sperm kasılmalarla idrar yoluna (uretra) verilir. İkinci evrede ise pelvis kaslarının kasılmasıyla birlikte bu içerik idrar yolunun da kasılmalara eşlik etmesiyle dışarı atılır. İkinci evreye geçtikten sonra boşalma durdurulamaz.
            Prematüre ejakülasyon tedavisi, erkeklere mastürbasyon yaptırarak, boşalmaya yakın uyarıyı durdurmakla işe başlar. Böylece zihin yavaş yavaş boşalma refleksi üzerinde bir denetim sağlamaya başlar. Mastürbasyon sırasında üç kez ejakülasyon (boşalma) durdurulur; dördüncüsünde boşalmaya izin verilir. Bu egzersizler haftada bir kaç kez yapılarak, dönülmesi imkansız noktanın keşfedilmesi ve onun üzerinde denetim kurulması sağlanır.
Sizin ilk hedefiniz, kaç dakika cinsel ilişkiyi sürdürdüğünüzü öğrenmektir. Bunun için zaman tutun. Daha sonra ne kadar ilerleyebildiğinizi kayıt edin. Önce egzersizlere mastürbasyon yapmakla başlamalısınız. Eşiniz de size yardımcı olabilir. Koitusa hiç girmeyin. Yaklaşık 30 kez mastürbasyonla, boşalmayı durdurup, dönülmesi imkansız noktayı keşfederek onun üzerinde denetim kurduktan sonra, aynı şeyi koitusla yapmaya başlayın. Boşalmaya yakın koitusu hemen sonlandırmalısınız, ereksiyonunuzu kaybedebilirsiniz, bu hiç önemli değil. Tekrar ereksiyona geçip deneyebilirsiniz.
Bu şekilde yeni koituslarınızda boşalmadan önce kaç dakika geçtiğini tarih ve zaman belirterek kayıt ediniz. Bu konuda ilerleme kaydedeceğiniz kesindir. Bahsedilen yönteme başla-durdur yöntemi de denilebilir. Koitusu kadının üstte olduğu pozisyonla denemelisiniz, ama koitus geçmeden önce en az 30 kez mastürbasyonla başla-durdur yöntemini izlemelisiniz, burada geri dönülmesi imkansız noktayı keşfedip, her seferinde 3 boşalmayı durdurma eyleminden sonra, dördüncü kez boşalırsanız, zamanla bu noktadaki denetiminiz artar. Tüm ilerlemenizi kayıt etmeli ve eşinizle birlikte bu egzersizleri yapmalısınız.

TAOCU SEVİŞMEYİ ÖĞRENİN

Diyelim ki, koitusu sürdürürken 7 dakikada boşalıyorsunuz, başla-durdur veya sıkıştırma yöntemini uyguladıktan sonra ortalama 15 dakikaya çıktıktan sonra, Taocu sevişme tekniklerini uygulamaya başlayabilirisiniz

Taocu sevişme teknikleriyle cinsel ilişki 1 saatten, 4-6 saate kadar sürdürülebilir hale gelir. Bu çok uzun sürede elde edilebilecek bir cinsel birleşme süresidir. Partnerinizle birlikte bu süreyi geliştireceksiniz. İlişkinizi öncelikle, 30 dakikaya çıkarmaya çalışmalısınız, sonra eşinizin yardımıyla 45 dakikaya, daha sonra da 1 saate çıkarmalısınız. İnanın bu egzersizleri yapmaya başladıktan ve PC-kasınızı güçlendirdikten yaklaşık 6 ay içinde, 30-45 dakikaya ulaşabilirsiniz. Bu sırada boşalma ihtiyacı olabilir. Fakat cinsel ilişki uzatıldıkça koitustan alınacak haz artacak ve boşalma ihtiyacı azalacaktır. Bazen gerisingeriye mesaneye boşalma da olabilir. Artık boşalmanız gerektiğini testislerdeki ve epididimdeki ağırlıktan anlayabilirsiniz. Epididim aşırı cinsel gerilim ve kanla dolma sonucu hafif şişip, ağrı yapabilir. Bu boşaldıktan sonra geçecektir

25.11.2010 10:31 AM
Gökhan Tekin Koca
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri

ya da gelin, GTK'dan özel ders alın

Bir profesyonel sevişicinin güncesi

Neşe Çevirim
Ege Üniversitesi | Kimya

Bu sitede potansiyel bazda daha fazla gelişmişliğe karşıyım.

25.11.2010 10:38 AM
Çağatay Örnek
Balıkesir Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği

Çağatay Örnek

cevaplar yana gidik beyler...

25.11.2010 10:42 AM
Aycan Şenay Sarsıcıoğlu
Akdeniz Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama

hay cinsel potansiyelinize töbe töbe bu ne yha

25.11.2010 10:43 AM
Huseyin Nail Karaaslan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği

devamı?

Baha Ünlü
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama

dlsşfkjdslkşfjsdf

25.11.2010 10:45 AM
Volkan Yoldaş
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Küresel ve Uluslararası İlişkiler

aşk var mı aşk

25.11.2010 10:47 AM
Mustafa Soy
Gazi Üniversitesi | Elektrik Öğretmenliği

Cevap Gönder

Başlığı takibe al

Son Düzenleme: Gençay Kapuska @ 25.11.2010 12:47
Gökhan Tekin
Bülent Ecevit Üniversitesi | Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri

ya da gelin, GTK'dan özel ders alın

Bir profesyonel sevişicinin güncesi

Bu sitede potansiyel bazda daha fazla gelişmişliğe karşıyım.

Çağatay

Çağatay

cevaplar yana gidik beyler...

25.11.2010 10:42 AM

hay cinsel potansiyelinize töbe töbe bu ne yha

Huseyin Nail
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği